KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14222004

nr 1422 2004

Gunnar Zetterström

(1902-1965), Sverige

Oljemålning, Klara Sjö. Signerad. Olja på pannå, 39x51, yttermått inklusive ram: 56x69 cm

Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 27 september 2021
kl 18:25:54

  • Tema
  • 27 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Gunnar Zetterström

Läs mer om Gunnar Zetterström